W różnych momentach terapii kwantowych, medytacji czy też praktyk duchowych wspomina się o magicznym stanie alfa. O co w nim tak na prawdę chodzi i jak to wykorzystać w praktyce?
Zapraszam do lektury.
Pominę wszelkie szczegóły poświęcone neurobiologi naszego mózgu, gdyż dla naszej praktyki nie ma ona większego znaczenia. Mózg nasz może pracować z różna "prędkością" - wyrażona Hz czyli cyklami na sekundę. Przyjrzyj się poniższemu schematowi, który jest tak dobrze znany wszystkim uczestnikom kursów metody Silvy.
Jak doskonale na nim widać, nasz mózg może pracować na czterech poziomach. Prześledźmy je po kolei:
- beta (powyżej 14 Hz) - to poziom świadomości zewnętrznej, wtedy kiedy obcujemy z realnym światem, odczuwamy czas i przestrzeń, nasze zmysły są w pełni rozbudzone,
- alfa (7 - 14 Hz) - to poziom wyciszenia umysłu na którym mózg pracuje niezwykle efektywnie - wtedy kiedy jesteś rozluźniony fizycznie i psychicznie, to miejsce kiedy do głosu dochodzi świadomość wewnętrzna, nasza intuicja, mamy połączenie z Polem,
- theta (4 - 7 Hz) - to fale naszego snu, choć także dostępna dla nas podczas głębokiej medytacji,
- delta (poniżej 4 Hz) - to czas nieświadomości, kiedy nasz mózg poświęca czas na regenerację naszego ciała.
Z praktycznie punktu widzenia największe znaczenie ma dla nas częstotliwość alfa, gdyż własnie wtedy - będąc doskonale rozluźnionym - jesteśmy w stanie najlepiej czerpać z dobrodziejstwa technik kwantowych. Dlatego tak ważnym jest, aby przystępować do dwupunktu w pełni rozluźnionym i wyciszonym. Pisałem o tym w głównym poście (kliknij).
Zatem jeśli nie do końca działają Ci techniki kwantowe upewnij się, że rozluźniasz się tak, aby być w stanie alfa. Jak go rozpoznasz? Znasz go doskonale. To stan tuż przed zaśnięciem oraz tuż po obudzeniu, kiedy jawa miesza się ze snem. Na pewno znasz ten stan. Wykorzystaj go świadomie do pracy mentalnej.
Baw się świetnie!
Do usłyszenia!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Dziękuję za Twój komentarz :)