Po co dźwigasz ten plecak?

Miłośnicy Georga Clooney'a doskonale zapewne pamiętają jego rolę w firmie Up in the air (W chmurach). Aktor w filmie gra rolę specjalisty HR, którego głównym zadaniem się profesjonalne redukcje zatrudnienia. Jak łatwo się domyślić wiąże się to z wielkimi emocjami.
Bohater jednak występuje też czasem na konferencjach branżowych, z wykładem o jasnym przesłaniu.




Wyobraź sobie, że przez życie idziesz z plecakiem, w którym nosisz wszystko, do czego jesteś przywiązany - małe rzeczy, samochody, domy, a nawet przyjaciół. Ciężko ci? Ramiączka plecaka wpijają się w ramiona? Sposób na rozwiązanie problemu jest prosty - opróżnij plecak i idź sam.

Czyż nie jest to ciekawa technika, którą można wykorzystać w połączeniu z dwupunktem?
Często nosimy w naszym "plecaku" niepotrzebne obciążenia ze wszystkich obszarów życia - te świadome i te nieświadome. Czujemy ciężar, który nas przygniata. 
A może już czas się tego pozbyć?

Procedura jest stosunkowo prosta:
  • osiągamy pole serca,
  • pierwszy punt: to wszystko, co ciąży, co niesiemy w naszym plecaku,
  • drugi punkt: najlepsze rozwiązanie w Polu,
  • intencja: transformacja blokad.
Z techniki możemy korzystać wielokrotnie, do skutku - gdyż nasz "wirtualny plecak" zawsze ma tendencję to zapełniania się zbędnymi, niepotrzebnymi obciążeniami. Może być też tak, iż podczas wykonywania tego ćwiczenia popłyną łzy oczyszczenia, może też by odczuwalne zrzucanie przygniatającego ciężaru. Tak to własnie ma zadziałać.

Zatem robimy porządki i uwalniamy się :)
Podziel się swoimi wrażeniami!

***
update 26/12/2016
Porządki warto robić regularnie - nie tylko "od święta". Dlatego warto też przyglądać się naszego bagażowi, który spoczywa na naszych ramionach, bagażowi całkowicie niepotrzebnemu. Kiedy zagłębimy się w zagadnienia Totalnej biologii, czy też psycho-somatyki - możemy się przekonać, jak wiele naszych dolegliwości jest spowodowanych właśnie niepotrzebnym bagażem, który dźwigamy. Już dość - czas wypakować plecak!




6 komentarzy:

  1. Witam! Nie rozumiem tej kolejności którą podałeś. Osiągam pole ok, później wyznaczam drugi punkt, i dalej nie rozumiem, czy transformacja blokad ma być osobno z drugim punktem ? i co ma znaczyć drugi punkt w polu ? Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeśli połączymy punkt 1 z blokada, a drugi z najlepszym rozwiązaniem, transformacja załatwi temat.

      Usuń
  2. doskonaly jest Twoj blog Gratuluje !wisy swietne Michal Super !! <3

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz :)